Odnośnik

Iwona Pruszyńska pisze dla „Rzeczpospolitej” o najnowszym wyroku Sądu Najwyższego w Australii zatwierdzającym kontrowersyjną politykę rządu federalnego wobec nielegalnych imigrantów.

Zapraszamy do lektury

Australia nie będzie twoim domem

Concordia Australia Pro Bono dla Polonii w Sydney

Uwaga! Concordia Australia wprowadziła darmowe porady prawne, które będę udzielane w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 11.00 do 14.00 w naszym sydnejskim biurze (dane teleadresowe znajdą Państwo w zakładce „kontakt”).

Porad udzielamy wyłącznie w sprawach z zakresu prawa polskiego lub transgranicznego*.
Na spotkanie należy umówić się wcześniej, telefonicznie (02 8036 5530 ). Nie przyjmujemy klientów nie umówionych.
Proszę zawsze pamiętać o zabraniu ze soba dokumentów dotyczących sprawy, którą Państwo przedstawiają.
*Pomoc nie obejmuje jedynie spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (z wyjątkiem przygotowania do jej rozpoczęcia), a także prawa celnego, dewizowego i handlowego

Australijskie prawo nigdy nie zatwierdziłoby publikacji obraźliwych karykatur

Nie mogliśmy pozostawić paryskich wydarzeń w redakcji „Charlie Hedbo” bez komentarza prawnego. Jeśli prawo może być fascynujące to własnie dlatego że realizuje w rzeczywistości największe osiągniecia myśli humanistycznej i dorobek filozofii wolności gatunku ludzkiego. Nie ma nic piękniejszego od prawa do swobodnego wyrażania siebie, różnymi sposobami i chociaż ta wolność zdaje się być przez terroryzm skutecznie ograniczana, jest naszą status quo przetrwania jako cywilzacji rozwiniętej i dojrzałej.

O wolności słowa i jej egzekwowaniu w warunkach demokracji australijskiej pisze dla „Rzeczpospolitej” Iwona Pruszyńska z odziału naszej kancelarii w Sydney. Zapraszamy do lektury

http://prawo.rp.pl/artykul/1172874.html

Concordia Australia i Konsulat Generalny RP w Sydney serdecznie zapraszają

Concordia Australia i Konsulat Generalny RP w Sydney serdecznie zapraszają najmłodszych do zabawy z wierszami Juliana Tuwima.
Spotykamy się w Maritime Museum, w niedziele, 9 listopada br, o godzinie 13.00. Impreza otwiera cykl periodyczny „Konsulat czyta dzieciom”, którego współorganizatorem jest Concordia Australia.

Zapraszamy serdecznie. Czytaj więcej:  http://sydney.msz.gov.pl/pl/p/sydney_au_k_pl/aktualnosci/konsulat_czyta_dzieciom___pan_maluskiewicz_i_wieloryb

SHAKENOVSKY & ASSOCIATES partnerem kancelarii Concordia

Z przyjemności informujemy, że z dniem 1 września br, kancelaria prawna SHAKENOVSKY & ASSOCIATES of Level 7, 47 York Street, Sydney, http://rslawyers.com.au została naszym partnerem prawnym w dziedzinie australijskiego prawa imigracyjnego.
SHAKENOVSKY & ASSOCIATES jest wiodącą kancelarią prawną i zarejestrowaną agecją imigracyjną z biurami w centrum Sydney.
Wyrażamy nadzieję na długotrwałą i owocną współpracę.

Monika Pruszyńska została kierownikiem nowo otwartego oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Katowicach

Informujemy, że Monika Pruszyńska została kierownikiem nowo otwartego oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Katowicach przy Alei Wojciecha Korfantego 81/123. Tym samym Kancelarie Concordia aktywnie wspierają popularyzację mediacji jako alternatywnej formy rozwiązywania sporów która wciąż za mało jest doceniana w Polsce, ale szeroko stosowana w Australii. Pamiętajmy, że mediacja jest jedynym sposobem, aby strony konstruktywnie rozwiązały swoje problemy przy pomocy obiektywnego mediatora. Strony zamiast walczyć ze sobą w długotrwałych i kosztownych procesach sądowych mogą rozpocząć rozmowy w neutralnej atmosferze, do czego szczere zachęcamy.

Concordia objęła patronatem prawnym polonijny magazyn internetowy “Bumerang Polski”

Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria objęła patronat prawny nad polonijnym magazynem internetowym „Bumerang Polski”.
Kancelaria jest sponsorem oraz rozpoczęła pro bono obsługę prawną dla internetowego Magazynu Polonijnego „Bumerang Polski” http://bumerangmedia.com.
Podstawowym celem działalności „Bumeranga Polskiego” to bieżące informowanie o wydarzeniach polonijnych na terenie Australii, kształtowanie świadomości narodowej oraz popularyzacja i promocja polskiej kultury na Antypodach.